niedziela, 25 października 2015

KATOWICKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA, FUNDACJA KSM


W Sierpniu Beata Twardowska prezeska fundacji Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprosiła mnie do akcji charytatywnej "Z serca dla Dziecka".
Oczywiście nie mogłam jej odmówić i tym sposobem znalazłam się w gronie osobistości śląskich. To wyjątkowe i piękne kobiety na stanowiskach, mądre i zdecydowane. Każda z nich zachwyca swoją wyjątkową osobowością i serdecznością. Świetnie się bawiłyśmy. Przyjemnością było wziąć udział w całej akcji, pomóc w zbiórce pieniędzy, wystapić w spektaklu, uczestniczyć w gali z okazji 10 lecia fundacji i evencie zbiórkowym.

Wciąż do nabycia są kalendarze [30zł] z naszymi zdjęciami i złote zawieszki z logami: "KSM", "Furerlle" [5zł] na nadgarstek i na szyję, pod telefonem: 604 280 426. Fundacja także wydaje kartki świąteczne, których sponsorem jest agencja reklamowa Graphnet.pl. Zapisy trwają do 30 listopada.
 
Śląsk zdecydowanie rozkwita. Potencjał i zaangażowanie kobiet, zwłaszcza kobiet, w ostatnich latach wciąż się nasila. Brać udział w takich pełnych mocy imprezach to wspaniała rzecz.
Na uwagę załuguje organizacja Dress For Success ze wspaniałą dyrektorką Dorotą Stasikowską Woźniak, o której niebawem również napiszę.
Aktywność kobiet ma istotne znaczenie dla wzrostu i rozkwitu obecnej gospodarki. Ilość ujemnych skutków bisnesu jaki tworzył wielką bańkę gospodarczą daje się wszystkim we znaki. . Gospodarka została wznieniona na zaciągniętych kredytach przez koncerny, a te kredyty spłacać mamy MY, pokolenia, i nasze dzieci. Kobiety potrafią stawić temu czoło, są pełne uśpionych pomysłów, naukowych odkryć [w tym i mój projekt ESLN], a także własnych inicjatyw i pomysłów na nowy porządek i wspólną kooperację. Jesteśmy olbrzymim potencjałem nowych inicjatyw i wizji odrodzenia Europy, obecnie niszczonej chaosem. Nie mamy innego wyjścia jak działać aktywnie i wspólnie, a wolontariat ma ogromne znaczenie. Wciąż rozmawiamy o przyszłości, o wewnętrznej mocy jaką posiadamy i stąd nasze wolontariaty niosą szczególną motywację. Kultura musi wejść na poziom technologicznej świadomej. Świat posiadł już zaspokojonych bogatych ludzi, republikanie zaczynają rządzić Europą przez nowe projekty takie jak TTIP, - 'kobiety są czujne', mamy nosa do nowych trendów i zmian jakie niesie los, możemy skorzystać z tej fali wpływów i nowych rządów, zmian jakie dla niektórych będą niespodzianką, a dla nas nie, bo jesteśmy na nie przygotowane.

Bo my jesteśmy wizjonerkami nie bajek, ale KONSEKWENCJI działań. 


7 listopada odbędą się Śląskie Targi Książki, na które już zapraszam, na spotkanie z dyrektor Dress for Success. Zaproszenia pod linkiem: https://www.facebook.com/events/472023446302236/

GALERIA ZDJĘĆ Z EVENTU:


Foto kalendarzowe Łukasz Jungto.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza