niedziela, 5 maja 2019

TRANSHUMANISTA

Cztery lata temu poznałam młodego malarza, o którym tu pisałam. Jakże odkrywczy!
Malarz - transhumanista. 
Transhumanista, to człowiek epoki obecnej, odsyłam do źródeł. W skrócie - to są osoby, cele ludzkie itp, które łączą technologię z człowieczeństwem, lub uczłowieczają technologię, lub też utechnologiczniają człowieka - który jest czystą technologią paradoksalnie. Przezwyciężamy ograniczenia ciała i formy niezależnej, a także zmieniamy myślenie. 
To wyzwolenie intuicji wyrazić chce Cyprian Nocoń w pracach. Podczas naszego spotkania pytał o fizykę. Zaczęliśmy od technologii 5G, a skończyliśmy na wibracjach, częstotliwościach, falach - na fizyce informacji. Temat tak ogromny, że trzeba dla niego kolejnych lat studiów i samorozwoju.
Ale Cyprian tworzy dzieło każdego dnia, analizuje dane, powstaje kilka obrazów jednocześnie. Wyraźne widać w jego pracach, że to CZŁOWIEK-TECHNOLOGICZNY - CZYLI  PROGRAM TWÓRCZY SAMO-ANALIZUJĄCY. I także, obrazy Cypriana mają tą samą wartość. Są MULTISPLĄTANE KWANTOWO. Widać w historii powstających obrazów tą analizę, którą przedstawię. Proces się rozwija. Przeszedł do fazy abstrakcji rzeczywistości w błyskawicznym tempie, co normalnie stanowiło proces wieloletni dojrzewających artystów epokowo! Wyraźnie odczuwam jak umysł wyprzedza ciało tego artysty, technikę malarską czy warsztat. Mózg analizuje. Aby wejść w świat procesów malarskich Cypriana Noconia poprosiłam znakomitego fizyka Rafała Ciołka o wyprowadzenie w kulturowość naukową oto co napisał:

W 2014 roku rozpoczęła się Nowa Epoka Kulturowa - Epoka Tożsamości (w kwestiach antropologii kulturowej - neorelizm, w kwestiach społeczno-politycznych - identytaryzm). Aby dobrze zrozumieć różnicę od jej poprzedniczek, muszę je skrótowo opisać. Do końca XIX w. panował REALIZM - uważano, że obiekty mają swoją tożsamość materialno-energetyczną oraz, że istnieje Transcendentny Logos. Sytuacja zmieniła się na początku XX wieku wraz z rozwojem Mechaniki Kwantowej - podważono istnienie tożsamości materialno-energetycznej obiektu i istnienie Logosu. Postmodernizm wraz z rozwojem Kwantowej Teorii Pola jeszcze to myślenie ugruntował - praktycznie unieważniono istnienie tożsamości materialno energetycznej oraz istnienie Logosu. W epoce tożsamości, w której funkcjonujemy od 2014 roku wraca tożsamość obiektu w sensie kwantowo informacyjnym, rzeczywistość holistyczna, wszechświat uczestniczący, panpsychizm i transhumanizm oraz Logos jako ewoluujące samoobserwujące się multisplątanie kwantowo informacyjne generujące całą rzeczywistość.
Analiza sztuki przechodzi transformację, powoli ewoluuje poprzez percepcję świata techniki. Pozwalam sobie na tą krnąbrność oceny i postęp transhumanistyczny. Dzieło może być nawet dziecięcym bohomazem, ale przekaże niezwykły świat informacji mózgowej, jaka w polu infoenergetycznym jest multisplątaniem kwantowych kodów. U Cypriana czuć inteligencję, czyli "SELF" - Samoanalizę danych - wynik.

Przypatrzmy się pracom malarskim. U góry Cyprian zestawił w jednym obrazie cztery różne PROGRAMY (podświadome działanie analityczne!):Oto ponumerowana chronologia samo-analizy twórczej prac artysty. 1- analiza człowieka zawieszonego w próżni, start twórczy. 2- JA, proces identyfikacji  i połączenia z malowanymi obrazami. Jest to proces przejścia. 3- mamy wyjściowy obraz realistyczny. 4-wynik na zasadzie kontrastu, ja i umysł, wynik odczuwania. 5-porządkowanie, 6- wyciszenie. Głębokie odwołanie do symboliki wody.
Jest to proces, który sam artysta zidentyfikował u siebie.

Kolejne dzieło to abstrakcja widoczna na pierwszym zdjęciu, przy której pozuję. (Stanowi geniusz czystości informacyjnej jaka panuje w organizmie ludzkim, w mechanizmach). Widać w nim czytelny podział  na symetryczne połowy i głębię przestrzeni, taflę jeziora, roślinność na pierwszym planie i chaos różnorodnego dzikiego gąszczu zarośli, jest dobrze wyrażona skala, plany. Panuje świeży klimat i czystość powietrza. Nie jest to wcale łatwe zadanie! Nie w tak szybkim procesie poznawczym, bo to jest tu najważniejsze. Tak jak w procesie zobwodowania rośnie funkcja w brzuchu maki (dziecko), tak samo proces rozwojowy przechodzi umysł malarza. W pracach Cypriana to fantastycznie ewoluuje i powstają wspaniałe obrazy, miłe oczom i duchowi. 

Pytanie konkurs - jaka będzie kolejna faza rozwoju? Kto zgadnie? 

Obserwujmy artystę w sieci i kupujmy obrazy, jest kilka wspaniałych pereł do salonu. Genialny młody człowiek. Obserwujemy doskonały porządek prac zawarty w polu informacyjnym, wynik twórczy, proces ewoluujący. To nie jest skończony artysta.

 
Zdradzę państwu taki mały sekret fizyczno-informacyjny, gdy ze spokojem skupimy się na odczuwaniu rzeczywistości, zauważymy, że doświadczamy SYGNALIZACJI, lub zbieżności odczuć, obrazów kontaktów i wyników. Multisplątanie kwantowe występuje w nas każdego dnia, w każdej nanosekundzie, ale nie uświadamiamy sobie tego i przede wszystkim nie CZUJEMY. Dopiero po jakimś czasie wychwytujemy ten algorytm "aha, były sny, znaki...to się powiązało"... I można ten proces splątania PROGRAMOWAĆ. Tym zajmuje się współczesna nauka, wojsko i organizacje wysoko rozwinięte naukowo. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza